Death Note-recenze

20. dubna 2008 v 17:50
Death Note-recenze
Název anglicky: Death Note
Název česky: Zápisník smrti
Rok vydání: 2006/2007
Režisér: Toshiki Inoue
Studio: Madhouse
Počet episod: 37
Žánr: horror,detektivní,shonen-ai,fantasy,bishonen,ghotic
Svět je plný vrahů,detektivů,lidí,studentů a i bohů smrti(Shinigami),kteří mají každý svůj zápisník smrti.A zrovna jeden takový znuděný Shinigami,který miluje jablka, ten svůj zápisník smrti ztratil v lidském světě………
A ten zápisník smrti našel jeden geniální student jménem Light Yagami,který šel cestou ze školy a samozdřejmě že ho zvedl a dotkl se ho.Tím že se ho dotkl byl schopen vidět Shinigamiho jménem Ryuk,který ten zápisník ztratil.Vysvětlí Lightovi všechno ,že je Shinigami a taky že když napíše do zápisníku jméno něaké osoby,tak ta osoba zemře.Samozdřejmě že Light nebude věřit takovému nesmyslu,ale zvědavost mu nedá pokoj a napíše do Zápisníku smrti jméno jednoho kriminálníka,které hlásili v televizi.Překvapí ho to,protože Ryuk měl pravdu,ta osoba zemřela na infarkt.Light si uvědomil,že tímto způsobem může vyhladit zločince a tak vytvořit nový svět.
Policie bude překvapená,že tak rychle začínají umírat zločinci jeden za druhým a proto povolá nejlepšího detektiva na světě přezdívaného L.Nikdy totiž neprozradil svoje jméno a taky nikdy neukázal svoji tvář.Lighta začíná policie a i lidé přezdívat Kira.Tak začíná bitva na život a na smrt mezi L a Kirou.
Začíná se to komplikovat tím,že se Light a L seznámí a L mu řekne i své pravé jméno Ryuuzaki.Ryuuzaki má totiž podezření,že je Light Kira a je ochoten cokoli obětovat aby Kiru dostal do vězení.
V seriále se objevuje i druhý Kira,jménem Misa Amane.Má totiž docela jiný způsob zabíjení než první Kira,proto Ryuuzaki usoudí že existují dva Kirové.Misa je vděčná Kirovi za to,že zabil vraha jeho rodičů,proto se s ním chce setkat a až zjistí že je to Light šíleně se do něho zamiluje a je shopná pro něho udělat cokoliv.
Objevují se tam i další nové postavy,ale to až po půlce seriálu,Mello,Near a Matt. Mello a Near jsou Ryuuzakovi nástupci o Mattovi toho moc newím.
Jak to všechno dopadne???????Zvítězí Kira nebo L?????Který z těch dvou zemře??A co Misa nechá ji Light na holičkách????Na to se musíte podívat sami………Vážně doporučuju!!!!!!!!!
Anime patří k mým nejoblíbenějším.Kresba,grafika a příběh jsou úplně kawai!!!!Taky se mi líbí konec tím mě úplně zarazili!!!!!!!Anime je fakt kawai,je to strašně napínavé,vůbec nevíš jak to nakonec dopadne!!!!!!!Jo a Shinigami tam jsou upe kawai znázoněni!!!!!!!Líbí se mi jejich chování no prostě seriál na úrovni!Anime ve stylu horror,to se mi na tom strašně líbí,není tam moc humorných scén ale to je na tom to dobré!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Little_emo_Nickcy SB :-* Little_emo_Nickcy SB :-* | Web | 21. dubna 2008 v 20:38 | Reagovat

jůůůůů death note a nice desing ^^

2 Elonwy Elonwy | 22. dubna 2008 v 12:20 | Reagovat

v seriálu jsou postupně 4 Kirové a Lovo pravé jméno se nedozvíme protože jméno Ryuuzaki je pouze přezdívka pro jejich nejbližší okolí. A jen tak mimochodem mohla by si zlepšit gramatiku! ;-D

Little_emo_Nickcy SB :-*: píše se to design.

3 Neko-chan Neko-chan | Web | 18. června 2008 v 18:37 | Reagovat

Super design, super recenze...kde seženu díly DN anime po 29...?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama