Kaleido star-recenze

26. dubna 2008 v 16:18 | stefi-chan
Kaleido star-recenze
Název japonsky:Kaleido star
Název anglicky: Kaleido star
Název česky: Hvězda všech hvězd (tento název se nepoužívá)
Režisér: Junichi Sato
Studio: Gonzo Digimation
Rok vydání: 2003
Žánr: komedie,fantasy,shoujo
Počet episod: 52 + 1 OVA (rozdělené na dvě části)
"Mé sny mi dávají křídla a s nimi vzlétnu ke hvězdám"
Příběh vypráví o jedné dívce,která si chce splnit svůj největší sen……… stát se hvězdou Kaleido Stage ,místa které ji tolik uchvátilo,že se rozhodla bojovat a dojít až na vrchol.Stát se pravou Star……Ta dívka nese jméno Sora Neagino…
Kaleido Stage je místo,kde se hrají různé pohádky v akrobatickém podání.Cvičí se tam třeba ne hrazdě nebo na trampolíně.Jednou z těch akrobatů kteří tam jsou je taky Layla Hamilton.Okouzlující sedmnáctiletá dívka ,která to dotáhla už na vrchol.Nejlepší akrobatka,která jako jediná umí číslo jménem "zlatý fénix"………
Když byla Sora malá,rodiče ji vzali do Kaleido Stage podívat se na představení "Alenka v říši divů".To představení ji tolik uchvátilo,že se rozhodla až bude velká účinkovat v Kaleido Stage.Naneštěstí rodiče Sory později umřeli,tím se upevnil její sen účinkovat v Kaleido Stage.Už jenom proto že poslední vzpomínka na její rodiče byla,když spolu byli v KS.
Již od pěti let trénovala gymnastiku a potom akrobacii jako divá,aby se tam dostala.V šestnácti se sbalila a vyrazila na konkurz do Ameriky.
Když konečně dorazila do Ameriky,hnedka měla problémy,protože došla pozdě na konkurz. Kalos,který tam tomu všemu šéfuje ji do Kaleido Stage přeci jen přijal, i když s tím Layla nesouhlasila, poznal totiž že se v Soře skrývá obrovský talent.
Když bude Sora v pokoji zjeví se jí Duch……Duch jeviště,který jí řekne že si ji vyvolilo jeviště.Sora samozdřejmě takovým blábolům nebude věřit,ale………
Jak se říká začátky jsou vždy nejhorší i teď tomu tak bylo.Sora začínala s těmi nejhoršími pracemi jako třeba uklízení.Když si Sora s Miou a Annou povídali zaslechla Layla něaké slůvko o tom že by mohla Sora udělat Zlatého Fénixe. Proto Soře nabídla že jestli chce zůstat v Kaleido Stage musí udělat čísto "Zlatý Fénix" ,které mimochodem umí jen Layla.Sora ho skoro udělala,ale spadla.Přesto ji Layla povolila zůstat,protože její Fénix byl prakticky dokonalý.
Sora začala dostávat větší role a její první hlavní rolí byla mořská víla v pohádce "Malá mořská víla".Sora půjde i na konkurz na jednu z hlavních rolí v pohádce "Tisíc a jedna noc".Tam se ovšem doví že ten kdo ten konkurz vyhraje bude partner Layly Hamilton.Proto Sora trénuje ze všech sil aby mohla hrát po boku Layly.Vyhraje tu roli a tím se stává Laylinou partnerkou a i kamarádkou.
Ovšem nastane krize bývalý partner Layly Yuri Killian koupil Kaleido Stage a vrátí jim ho jen tehdy když Layla se Sorou předvedou Legendární Akrobatické číslo. Číslo,které se zatím podařilo jen třím akrobatům v KS.Číslo u kterého můžeš i zemřít.Layla se Sorou souhlasily a Layla začíná vidět Kejklíře.Na čas odjíždějí svičit do Grant kaňonu.Layla si pomalu začíná uvědomovat v čem spočívá Legendární číslo a Sora skoro nezvládá tvrdý tréning.Ovšem Layla si při tréningu težce zraní rameno ,ale před všemi to bude tajit.Tréning je u konce……
Konečně nastal ten osudný den.Sora s Laylou předvedou Legendární číslo. Layla odchází z Kaleido Star už nadále nemůže vystupovat v Kaleido Star,protože si velmi těžce poranila rameno.Aspoň si splnila sen dočkala se zaslouženého potlesku.
Do KS dochází dva noví akrobati May Wong a Leon Oswald.May nesnáší Soru za to že vystupovala spolu s Laylou,myslí si že to ona s ní měla vystupovat.Layla je totiž May velký vzor.May je velmi zkušená a dobrá akrobatka někdo by řekl že lepší než Sora.Leon chladný a bezcitný akrobat,který s nikým nechce vystupovat,protože si myslí že mu nikdo nesahá ani po kotníky.Dokonce byl i tak drzý,mluvil totiž strašně špatně o Layle.Tvrdil že je to jen neschopná akrobatka.Tak to už na Soru bylo moc.Pořádně mu vynadala a on se jen otočil a zmizel.I Sorou opovrhuje,Sora měla být totiž jeho partnerka ale on ji odmítl.
Nastává nový souboj mezi Sorou a May.Leon totiž pojede buď se Sorou nebo s May na Cirkusový Festival předvést číslo a vyhrát.Po několika akrobatických cviků si Leon vybere May a spolu pojedou předvést číslo Ďáblovu Spirálu.
Sora se jen tak nevzdává jejím novým partnerem na Cirkusový Festival bude Yuri a spolu předvedou Andělské číslo.Teda skoro předvedou Sora ho totiž nezvládne a spadne.vyhrávají Leon s May,ale Leaon už s ní nechce vystupovat.chce vystupovat se Sorou,protože mu připomíná jeho mrtvou sestřičku.
Leon se Sorou trénuje na Andělské číslo.Budou ho totiž předvádět v pohádce "Labutí jezero".nastává však nečekaná chvíle do Kaledo Stage dojede Layla a bude chtít předvést Andělské číslo spolu s Yurim.Proto si dají konkurz Sora a Leon vs. Layla a Yuri.Layla bude perfektní až dokonalá ,ale Sora ji porazí.Udělá Andělské číslo.V roli Odety a Prince ukáží Sora a leon Andělské číslo.Všichni jsou šťastní.
Layla odjíždí ,ale ještě před odjezdem řekne Layla Soře jednu nádhernou větu "Soro už nejsi můj sen………teď jsi moje pýcha".
Kaleido Star………jedno z mých nejoblíbenějších anime.Je tam plno humorných scén,kamarádství,soupeřství a hlavně o tom že jen na tobě záleží jakou si zvolíš cestu………… Kawai grafika,scénář,kresba prostě všechno!!!!!!!!!Hlavně tam vůbec nevíš co bude v dalším díle!!!
Moje hodnocení je 10%10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ichi Ichi | Web | 27. dubna 2008 v 11:28 | Reagovat

ako si mas nastavit design som ti poslala do spravy autorovi, napis ked ti to dojde :)

2 Tamara Tamara | Web | 27. dubna 2008 v 11:59 | Reagovat

mas u mna diplom za blesku :D

3 9pitris 9pitris | Web | 27. dubna 2008 v 13:25 | Reagovat

leile slušelo jak jí sora ostříhala

4 Diane Diane | Web | 2. srpna 2010 v 22:21 | Reagovat

Ahoj, náhodou jsem narazila na tvůj blog a přečetla si pár tvých recenzí - jsou vážně dobré! :c)
Kaleido star pro mě je a vždycky bude anime číslo 1 - je naprosto dokonalé a - jak píšeš - člověk nikdy dopředu nevěděl, co má v příštím díle čekat.
Měj se
Diane

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama